Internete galima rasti įvairios informacijos apie dažus ir dažymo būdus. Mes savo gamintas stalo kojas bei kitus gaminius dažome milteliniu būdu. Dažymo paslaugą perkame iš dažymo darbuose besispecializuojančios įmonės. Pirkdami kokybišką paslaugą, mes sumokame šiek tiek daugiau nei tie, kurie dažo patys, bet taip klientui pateikiame kokybišką, dešimtmečiais tarnaujantį gaminį.
Dažant milteliniu būdu, ta pati spalva gali būti:
· Lygi matinė arba blizgi;
· Smulki „smėliuko“ struktūra;
· Kiek stambesnė struktūra, kuri realiai panaši į laimo ar apelsino žievelės struktūrą.
Savo darbo praktikoje pastebėjome, kad lygus dažų paviršius nėra toks praktiškas kaip su struktūra. Ant lygaus paviršiaus ženkliai greičiau pasimato smulkūs įbrėžimai. Kurių neišvengiama net tvarkingai, pagal paskirti naudojant gaminius. Smulkių, paviršinių įbrėžimų žymes gali palikti ir grubesnė valymo kempinė. Žinoma, su kempine ar šveistuku nenutrinsite dažų iki metalo, bet estetinį vaizdą sugadinti galima.
Dažai su struktūra turi ir dar vieną privalumą, jie labiau maskuoja metalo mikro nelygumus nei lygūs dažai. Metalo vamzdžiai jau iš liejimo gamyklų pristatomi su mikro nelygumais, gamybinėmis-technologinėmis liejimo siūlėmis. Tai nėra joks gamybinis brokas. Mikro nelygumai taip pat lieka šveičiant metalą gamybinio proceso metu, apdirbant suvirinimo siūles. Tokius mikro nelygumus galima panaikinti, gaminį poliruojant ar papildomai špakliuojant (kaip remontuojant automobilių apdaužymus) – tačiau papildomas darbas, lemia didesnę gaminio savikainą.
Matinius dažų paviršius sunkiau prižiūrėti negu blizgius. Ant matinių paviršių labiau lieka pirštų prisilietimo žymės ir jas sunkiau nuvalyti nei nuo blizgių dažų paviršių.
Žemiau, nuotraukose pateikiame palyginimą, kaip atrodo dažytas paviršius su skirtingomis struktūromis. Žiūrint į gaminį iš 1 – 2 metrų atstumo, dažų struktūros skirtumų įžiūrėti nelabai eina. Matosi blizgus arba matinis paviršius.